Başarı için Güne Başlarken Yapılması Gerekenler
Başarı için Güne Başlarken Yapılması Gerekenler

Meditasyon

Günün en stresli anlarının sabah olduğunu biliyor muydunuz? Neyse ki sabahları kendinize sadece 10 dakika ayırıp meditasyon yaparak bu stresten kurtulabilir, günü daha pozitif geçirmenizi sağlayabilirsiniz. Bu da gününüzün daha faydalı geçmesini sağlayacaktır.

Gününüzü Planlayın

Sabahları yapacağınız basit bir plan ile gününüzü organize edin. Böylece, gün içerisinde durup ne yapmanızı hatırlamaya çalışmayacak ya da günün ortasında plan yapmaya çalışmayacaksınız. Bu size hem zamanı iyi kullandırmış olacak hem de daha düzenli ve kaliteli bir zaman geçirmiş olacaksınız.

Esneme Hareketleri

Esneme hareketleri diğer bütün canlılarda olduğu gibi bizim de ihtiyaç duyduğumuz, gerekli ve önemli bir aktivite. Siz de sabah ister yatakta ister yoga matınızın üzerinde kendinize birkaç dakika ayırın ve vücudunuzu esnetin, unutmayın ki ne kadar sağlıklı bir bedene sahip olursanız o kadar daha iyi çalışan bir beyniniz olur.

esneme hareketleri

Düzen

Yoğun bir günden sonra temiz ve düzenli bir eve dönmekten daha güzel ve rahatlatıcı ne olabilir ki? Siz de eve döndüğünüzde bir de temizlik ile uğraşmak istemiyorsanız sabah çıkmadan en azından mutfağınızı ve yatağınızı toplayıp çıkın.

Kahvaltı

Güzel ve sağlıklı bir kahvaltı yaparak gün içerisinde ihtiyacınız olan bütün vitaminleri alın hatta çok yoğun bir gün geçireceğinizi düşünüyorsanız ekstra vitaminlerden de faydalanabilirsiniz. Kahvaltı günün en önemli öğünüdür asla aksatmayın, taze sıkılmış meyve suları eşliğinde bir kahvaltı yerine kahveye sarılmayın.

kahvaltı önemi

Dikkatinizi Dağıtacak Aktivitelerden Kaçının

Tahmin ettiğiniz gibi başarılı insanlar zamanlarını facebook ya da instagram gibi sosyal medya hesaplarında harcamıyor, bu sebeple eğer sabah uyandığınızda yapacağınız ilk iş telefonunuzdan sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmek olursa yapmanız gereken hiçbir şeyi yapmadan aceleyle evden çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Zamanınız bu kadar değerliyken neden boşa harcayasınız ki?

Alarmınızı Ertelemeyin

Çoğumuzun baş belasıdır sabah çalan alarmlar. Alarmı ertelemek yerine bütün enerjinizi toplayın ve güne enerjik bir şekilde başlayın. Alarmınızı da sizi motive edecek bir şarkı olarak ayarlamanızı tavsiye ederim.

İstikrar

Eğer bir şeyi istikrarlı olarak yapabilirseniz o zaman bunlar birer rutine dönüşecek ve siz bunları zorlanmadan otomatik olarak yapıyor olacaksınız. Üstelik her biri çok kısa zamanınızı alacak, basit şeylerden oluşuyorken neden siz de başarılı bir hayatın adımlarını bu maddelerden birkaçını uygulayarak atmayasınız?

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

Elon Musk'ın Verimlilik Sırları

Elon Musk'ın Verimlilik Sırları

Rekorların Kadını Adele

Rekorların Kadını Adele

İlklere İmza Atan Türk Kadınları

İlklere İmza Atan Türk Kadınları

0 Yorum

Yorum Yaz