Takip Etmeniz Gereken En İyi Bloglar - Rehber
Blogger Rehberi

Günlük hayatta hepimiz bilgisayar ve akıllı telefonlar aracılığıyla interneti kullanıyoruz. Bazen kafamızı boşaltmak için bazen de bilmediğimiz konularda bilgilenmek için yolumuz mutlaka bloglara düşüyor. Son zamanlarda internette çok gelişmiş bir alan olan blogların en iyilerini sizin için kaleme aldım.

1- En İyi Yemek Bloggerı : mutfaksirlari.com

New York Culinary of Institute diploması sahibi Nilay Tulum tarafından 2007 yılında açılan blogda hamur işlerinden diyet menülere her türlü yemek tarifini bulmanız mümkün. Tariflerini kategorilere ayırması sayesinde okuyanlar kolayca istedikleri tarife ulaşabiliyor. Nilay Tulum paylaştığı her tarifinde hazırlama ve pişirme sürelerine yer vermesi sayesinde yemek pişirmeye başlamadan süre konusunda işleri kolaylaştırmış. Nilay Hanım bloğunda Dukan ve Karatay diyeti yapan okurlarını da düşünmüş ve diyetlere uygun tariflere de yer vermiş. Yemek tariflerinin yanı sıra dekorasyon, güzellik ve evlilik hazırlıkları konularına da kısaca yer vermiş bloğunda. Daha önce denemediğiniz alternatif tarifler ve günlük hayatta kullandığınız tarifler için ipuçlarına ulaşmak için ziyaret edilmesi gereken ilk blog bence mutfaksirlari.com’dur. Söylemeden de geçemeyeceğim, birkaç tarifi denedim sonuç enfes oldu.

2.  En İyi Seyahat Bloggerı : cokokuyancokgezen.com

35 yaşındaki Sevil Mert bloğunda gezme sevdasını şu sözlerle tanımlıyor : “Öğrenmenin sonu yok, yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak, yeni bilgilere ulaşmak, araştırmak, kendini geliştirmek hiç bitmeyecek bir yolculuk, ben de bu yolculukta bir garip seyyah…” Bloğunda hem yurt dışı hem yurt içi sayısız seyahatine ve kendi gibi gezgin meslektaşlarıyla yaptığı röportajlara yer veriyor. Seyahat rotalarının çeşitliliği açısından diğer bloglardan çok daha zengin bir arşivi olması onu en iyi olarak anmamın başlıca nedeni. Gezdiği ülkelerin yanı sıra bloğunda “ Nasıl ucuza uçak bileti bulunur?”, “ Yurt dışına giderken yanınızda neler götürmelisiniz?” ve “ Gideceğiniz ülkeye nasıl kolay vize alınır?” gibi gezmeye meraklı okurlarının işine yarayacak sorulara yanıt veriyor. Yurt dışına seyahat etmeyi düşünenler Sevil Hanım’ın bloğunu ziyaret ederek seyahatlerini daha ucuza getirebilirler ve gitmeden önceki işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştırabilirler. Sadece bununla kalmayıp gittikleri yerlerdeki günlerini dolu dolu geçirebilirler. Türkiye’de kalmak fakat nereye gideceklerine karar veremeyenler ise kendilerine uygun seyahat noktalarını bulabilir veya şehirlerinin güzelliklerinin tadını çıkarmayı öğrenebilirler.

çok okuyan çok gezen seyahat blogu

3.  En İyi Teknoloji Bloggerı : teknoblog.com

Sabri ve Sinan Küstür’ ün ortaklaşa kurduğu bu blogda teknolojiyle ilgili çok çeşitli bilgilere yer veriliyor. Blogda televizyon, akıllı telefon ve tablet ürünlerinin incelemeleri, en yeni ve kullanışlı uygulamaların tanıtımı, sosyal medya ağlarıyla ilgili güncel haberler, bilgisayar donanımı hakkında bilinmeyenler gibi teknolojiyle ilgilenen her okurun işine yarayacak bilgilere yer veriliyor. Bunların yanı sıra akıllı telefonlarla ilgili videolu anlatımları içeren “Nasıl Yapılır?” bölümü akıllı telefon kullananların imdadına yetişiyor. Teknolojiyle ilgilenen ya da en azından akıllı telefon kullanan biriyseniz bu siteye mutlaka bakmanızı öneririm.

teknoblog

4.  En İyi Moda Bloggerı : maritsa.com

Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olan Meriç Küçük mezun olduktan sonra birkaç işte çalışıp kendine en uygun olanın bloggerlık olduğunu karar vermiş. İyi ki de öyle yapmış çünkü bloğu hem Türk hem yabancı kadınlara ilham veren cinsten. 25 yaşındaki Meriç Küçük bloğunda günlük kombinlere, farklı ortamlar için doğru kıyafet seçimlerine ve güzellik sırlarına yer veriyor. Seçtiği her bir parçayı doğru kıyafetlerle tamamlamayı başarıyor. Yakın zamanda kendi giyim markası IAMNOTBASIC’ i yarattı ve modern kadının kombinlerinde kullanacağı şık ve tamamlayıcı parçaları hayatımıza kattı. Farklı tarzlar denemek ve doğru kıyafetleri seçmek isteyen günümüz kadınlarının devamlı takipte olması gereken blogların başında geliyor.

maritsa blog

Başak SEVGİN | ODTÜ İşletme

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

Sekülerizm Nedir?

Sekülerizm Nedir?

0 Yorum

Yorum Yaz