CES 2019'a Damga Vuran Teknolojik Ürünler
CES 2019'da Teknoloji Şovu!

ŞİMDİYE KADAR YAPILAN EN BÜYÜK TEKNOLOJİ FUARI OLAN CES 2019 BU YIL ABD’NİN LAS VEGAS KENTİNDE DÜZENLENDİ. KENDİNİZİ ADETA BİR BİLİM KURGU FİLMİNDE HİSSEDECEĞİNİZ FUARDA PEK ÇOK YENİLİK GÖZE ÇARPIYOR.

CES 2019 (Consumer Electronics Show 2019), 8 Ocak Salı günü kapılarını ziyaretçilerine açtı. Dört gün süren fuar tüm dünyada yoğun ilgi gördü. En dikkat çeken kategori şüphesiz gelecekten gelmiş gibi otomobillerdi. Mercedes, Audi, BMW, Byton gibi pek çok marka yeni otomobilleriyle katılımcıları kendilerine hayran bıraktı. İşte onlardan bazıları…

 

1)HYUNDAİ ELEVATE

Bu gördüğünüz “Transformers” filminden bir sahne değil Hyundai’nin yeni tasarımı ‘’Elevate”.

Bu araç uzun bacakları sayesinde kolaylıkla tırmanabiliyor, yükseliyor ve alçalıyor.

 

2)MERCEDES-BENZ VİSİON URBANETİC

Mercedes’in 20 yolcuya kadar taşıma kapasitesi bulunan bu yeni aracı otomatik pilot özelliğiyle göze çarpıyor. Bakalım dolmuşların yerini ne zaman bu ultra lüks oyuncak alacak.

 

3)BELL NEXUS HAVA TAKSİSİ

Fuarın en dikkat çekenlerinden biri olan “Bell Nexus” hava taşımacılığında bir çığır açmak için tasarlanmış.250 km’ye kadar gidebilen araç aynı zamanda elektrik enerjisini kullanıyor. Ne dersiniz bununla birlikte trafik derdi de son bulabilir mi? Bunu öğrenmek için 2025’e kadar beklememiz gerekecek çünkü hala test aşamasında olan aracın 2025’te piyasaya çıkması bekleniyor.

 

4)FURRİON ADONİS YAT

Yüksek teknolojisiyle ilk akıllı yat olan Furrion Adonis’in en önemli özelliği ise kendi zekâ asistanı sayesinde onu sesinizle kontrol edebilmeniz. Siz ona denizlerdeki “Kara Şimşek” de diyebilirsiniz.

 

Peki ya ulaşım araçları dışında fuarda göze çarpan başka neler vardı? Gelin onlara da bakalım.
 

5)ROYALE KATLANABİLİR KLAVYE

Royale isimli şirket, katlanabilir telefonun ardından, katlanabilir klavyesini tanıttı. Bu klavye tamamen bükülebiliyor, rulo şeklinde katlanıyor ve ortadan kayboluyor. Görünen o ki artık teknoloji kendini fiziki olarak küçültme içerik olarak büyütme yolunda...

 

6)MATRIX POWERWATCH

Matrix Powerwatch 2 akıllı saatini diğerlerinden ayıran en önemli özelliği vücut ısısıyla şarj olması. Bu özelliğe ek olarak cihaz güneş enerjisi ile de şarj edilebiliyor. Keşke akıllı telefonlar içinde böyle bir şey söz konusu olsaydı değil mi? Bakalım belki yakında onunla da karşılaşabiliriz.

 

7)ROYALE FLEXPAİ

Katlanabilir klavyeyle birlikte katlanabilir ekranlı akıllı telefonu da tanıtan Royale isimli şirket ilerde adından çok söz ettirecek gibi görünüyor. Peki, bu katlanabilen akıllı telefonun özellikleri de tasarımı kadar dikkat çekiyor mu? 7.8 inçlik devasa ekranının yanında 6 GB/8 GB RAM ve 128 GB /256 GB depolama alanı ile oldukça yeterli özelliklere sahip olduğu söylenebilir.

Daha pek çok yeni teknolojilerin tanıtıldığı fuarın enlerini sizinle paylaştık. Hızla gelişen teknolojiyle birlikte acaba 2020’de bizi neler bekliyor? Biz de sizin gibi 2020’de neler olacağını merakla bekliyoruz.

 

Ali Abbas Eren

Kaynak:
sabah.com.tr
internethaber.com.tr

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

Glokal Pack #7: KARANTİNA

Glokal Pack #7: KARANTİNA

İstanbul'un Gözbebeği Adalar

İstanbul'un Gözbebeği Adalar

0 Yorum

Yorum Yaz