ÇYDD ODTÜ Tenis Turnuvası
ÇYDD ODTÜ Tenis Turnuvası

ÇYDD Atatürk ilke ve devrimlerini koruyan, geliştiren, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşma amacını güden, ülkenin “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkması” ülküsü için bilgi, beceri ve deneyim birikimiyle, gönüllü çalışan bir sivil toplum örgütüdür.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şubesi geçtiğimiz ay ÇYDD’nin 25. yılına özel Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ilk kez karışık çiftler tenis turnuvası düzenledi. 10-13 Haziran tarihlerinde düzenlenen ve hem ÇYDD çalışanlarının hem de ODTÜ Spor Kulubü Tenis Branşı oyuncularının katıldığı bu turnuva renkli görüntülere sahne oldu. Turnuvanın sembolik olması da sporda rekabetten çok eğlemenin önemli olduğunu bir kez daha bizlere hatırlattı.

çydd odtü tenis turnuvası

Turnuvanın katılım ücreti 40 TL olup, su ve tenis topları ODTÜ Spor Kulübü tarafından tedarik edildi. Toplamda 16 çiftin mücadele ettiği turnuvada eleme grup usulü şekilde yapıldı. Maçlar altışar oyun üstünden toplamda 2 set şeklinde oynandı; eşitlik durumunda ise maçın galibini  süpertie-break belirledi. İlk üç gün grup maçları son gün ise 4 grup birincisi tarafından  yarı final ve final maçları oynandı. Turnuvanın birinci ve ikinci çiftine kupa verilip sonrasında ise bütün katılımcıların katıldığı güzel bir kokteyl gerçekleştirildi. Katılımcılara ve izleyicilere keyifli ve eğlenceli anlar yaşatan ODTÜ Spor Kulübü Tenis Branşı’na ve ÇYDD Ankara Şubesi’ne herkes adına teşekkür eder başka bir etkinlikte bir daha beraber olmalarını dilerim.

Andaç ÖZTÜRK - ODTÜ İşletme

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

ODTÜ MGSB - Eşeğin Gölgesi

ODTÜ MGSB - Eşeğin Gölgesi

2014'te ODTÜ'de Neler Oldu?

2014'te ODTÜ'de Neler Oldu?

0 Yorum

Yorum Yaz