FİNANS KONGRESİ '14 - Finans Dünyasının Kalbi 8. Defa ODTÜ'de Attı
FİNANS KONGRESİ '14 - Finans Dünyasının Kalbi 8. Defa ODTÜ'de Attı

Finans hayatımızın her alanında karşılaştığımız ve çoğumuzun zorlandığı bir disiplin. Üniversitede öğrendiğimiz birçok teorik bilgiye rağmen, finanstan uzak durmaya çalışırız hep. Bu durum iş tercihlerimizi de oldukça etkiler. Fakat ne iş yaparsak yapalım finans ile ilgili bilgi sahibi olmanın zorunlu olduğu da iş hayatında bir gerçek. ODTÜ İşletme Topluluğu olarak kuruluş amaçlarımızdan biri “Tüm üniversite öğrencilerine hizmet etmek.” ve bu amaç doğrultusunda öğrencilere finans sektörünü tanıtmak, teoriyi pratiğe dökmek amacıyla bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz ve ana sponsor olarak Finansbank'ın, yan sponsor olarak EY'ın, oturum sponsoru olarak da KPMG'nin katıldığı “Finans Kongresi” etkinliğimizi 10-11-12 Aralık 2014 tarihlerinde gerçekleştirdik. Etkinliğimize Türkiye ve dünyada sektöründe lider birçok şirketin üst düzey finans uzmanları ve CFO (Chief Financial Officer)‘ları katıldılar ve deneyimlerini bizlerle paylaştılar.

odtü finans kongresi 2014

Türkiye'deki tüm üniversite öğrencilerine açık olarak düzenlediğimiz 8. Finans Kongresi’ne başvuru için İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Ankara’da açtığımız standların yanında standlarımıza ulaşamayanlar için de online kayıt fırsatı sunduk.

Etkinliğimizde, bankacılık, FMCG, denetim, havayolu, tekstil ve ilaç sektörlerinden katılan finans uzmanları ve CFO'lar; 'lider şirketlerde finans yönetimi', 'küresel şirketlerin finansal yapıları', 'şirketlerde finansal kaos ile mücadele yöntemleri' gibi konular üzerine eğitim verdiler. Konuşmacılarımız finans ile ilgili bilgi vermenin yanında öğrencilere iş hayatına dair önemli ipuçları da verdiler. Aynı zamanda oturum aralarında katılımcılarımız, konuşmacılar ile tanışma ve onlara bire bir soru sorma imkanı buldular. ODTÜ İşletme Topluluğu ailesi olarak, Türkiye'nin en önemli firmalarından finans uzmanlarını ağırladığımız, sohbet havasında geçen oturumlarımızla; her katılımcımıza hem finans alanı hem de iş yaşamı hakkında farklı bakış açıları kazandırdığımıza inanıyoruz.

odtü işletme finans kongresi hatırası

Deniz Çelikvar - ODTÜ İşletme Bölümü

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

ODTÜ MGSB - Eşeğin Gölgesi

ODTÜ MGSB - Eşeğin Gölgesi

Just Marketing 15 Başlıyor!

Just Marketing 15 Başlıyor!

Women Power

Women Power

0 Yorum

Yorum Yaz