Girişimcilerin Kesin İzlemesi Gereken 6 TED Konuşması
Girişimcilerin Kesin İzlemesi Gereken 6 TED Konuşması

Girişimci ruhunuzu harekete geçirecek 6 TED konuşmasını sizler için derledik!

Bill Gross – Start-Upları Başarılı Yapan En Büyük Sebep

Bill Gross; bir şirketi başarıya veya başarısızlığa götüren fikir, takım, iş modeli, finansman ve zamanlama faktörlerini incelediği bu konuşmasında, zamanlamanın en önemli faktör olduğu sonucuna ulaşmış.

Bill Gross TED Konuşması

Simon Sinek – Mükemmel Liderler Bir Harekete Nasıl İlham Verirler?

Simon Sinek Altın Çember adını verdiği fikriyle neden bazı kuruluşlar ve bazı liderler ilham verebilirken diğer insanların veremediğini açıklıyor.

Simon Sinek TED Konuşması

Seth Godin – Dilimlenmiş Ekmek

Konuşmasına Silk adlı firmanın tek bir şey yaparak satışlarını nasıl üçe katladığını, Jeff Koons adlı ressamın hiç kimse iken çuvalla para kazanmasını ve yarattığı etkiyi, Frank Gehry ‘nin mimar olmanın ne demek olduğunu yeniden tanımlamasını ve kendisinin pazarlamacı olarak son yıllarda yaşadığı en büyük başarısızlığı olan plak şirketi girişimini anlatarak başlayan Seth Godin, bir fikri nasıl yayacağınızdan bahsediyor.

Seth Godin TED Konuşması

Steven Johnson – İyi Fikirler Nereden Çıkagelir?

İyi fikirlerin nereden geldiğini, alışılmadık yenilikçi fikirlere ve alışılmadık yaratıcılığa yol açan ortamları, yaratıcılığı destekleyen çevresel faktörlerin neler olabileceğini Steven Johnson anlattı.

Steven Johnson TED Konuşması

Adam Grant – Özgün Düşünenlerin Şaşırtıcı Alışkanlıkları

Adam Grant: “Özgünler; uyum sağlamayı reddedenler, sadece yeni fikirleri olanlar değil onları gerçekleştirmeye çalışanlar, sesini yükseltmekten çekinmeyenler, yaratıcılığa öncü olup dünyayı değiştirenler, güveninizi hak edenler…” olarak tanımlarken onların ilginç özelliklerinden bahsediyor.

Adam Grant TED Konuşması

David Kelley – Yaratıcı Güveninizi Nasıl Kazanabilirsiniz?

David Kelley kendisini en çok yapmak istediği şeye, yardım edebileceği kadar insanın yaratıcılıklarına olan güvenlerini yeniden kazanmalarını sağlamaya adamıştır. Bu konuşmasında, insanların bu güveni kazandıklarında hayatlarında gerçekten mühim olan şeyler için çalışmaya başladıklarından ve daha ilginç fikirler ürettiklerinden, daha iyi kararlar verdiklerinden bahsetmektedir.

David Kelley TED Konuşması

Berna Ceylin Ötkün | ODTÜ İşletme

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

0 Yorum

Yorum Yaz