Glokal Pack: Ocak
GlokalPack #5: Ocak

2020 yılının ilk GlokalPack'ine hoş geldiniz !
Ocak 2020'de teknoloji ve girişimcilik dünyasında neler oldu, hangi gelişmeler yaşandı hep birlikte öğrenelim!
Ayın Start-up'ı: Peoplise

ODTÜ çıkışlı bir girişim olan Peoplise bulut sunucular üzerinden işleyen bir çalışma prensibine sahip olup, sosyal medyadan pasif adaylara ulaşıp bu adayları dijital süreçlerden geçirmenizi ve sonrasında işe aldığınız çalışanlarınızı onboarding ile tutundurmanızı amaçlar. web tabanlı SaaS ürünlerriyle dijital çözümler sunarak bu sürecin verimli bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor.

Ayın Film Önerisi: Ben, Robot

2035 yılında geçen filmde robotlar artık insanlara her alanda yardım etmektedir. Robotlara karşı güvensizliği olan polis Del Spooner (Will Smith) ise robotların da suç işleyebileceğini düşünmektedir. Bir bilim insanının cinayetini araştırırken robotlarla ilgili gizli bir proje ortaya çıkar ve işler tüm insanlar için korkunç bir hal alır. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederiz!
 

Ayın Mobil Uygulaması: Storytel:Sesli Kitaplar

 

Bu aralar sık sık reklamını gördüğümüz ve Türkiye piyasasında henüz yeni sayılabilecek Storytel, kendinden emin ve sağlam adımlarla gün geçtikçe büyüyor. Sesli kitap uygulaması olan Storytel'i dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Kullanım için herhangi bir internet bağlantısına ihtiyacınızınolmadığı uygulamada uygulama içi satın alma mevcut. Kullananların memnun kaldığı uygulama 'kitapları seviyorum da okumaya zamanım yok' klişesini bitirecek türden. Uyku zamanlayıcısı ve kişiselleştirilmiş öneri özellikleri de olan Storytel'i indirmek ise ücretsiz.

Ayın Kitap Önerisi: Sil Baştan

Aşina olduğumuz iş kitaplarının aksine Jason Fried bu kitabında her kesimden okuyucular için bilgi ve örnekler veriyor. İş sahiplerinden girişimcilere kadar hatta şirket kurmayı aklının ucuna getirmeyenler için bile ilham kaynağı olan bir kitap. İş dünyasında yapılan yanlışlardan ders çıkarabileceğiniz ve yeni girişimler için hayat kurtaran tavsiyeler veren bu kitabı herkese öneriyoruz.

Ayın Teknolojik Gelişmesi: Wi-Fi 6

Ortak ağları sıkça kullanan biri iseniz bu haber sizi çok sevindirecek. 2020 ile birlikte karşımıza çıkan bir teknolojik gelişmlerden belki de en çekici olanı Wİ-Fİ 6. Bu gelişmeyle birlikte Wi-Fi 5’teki maksimum indirme hızının 3 katına erişebilecek olmamız, Wi-Fi 6’nın en ilgi çekici özelliği değil bile. Wi-Fi 6 sayesinde çok daha hızlı veri akışı sağlanabilecek,bir dağıtıcıya sorun olmadan bağlanabilen cihaz sayısı artacak ve Wi-Fi aracılığıyla tüketilen verilerin kalitesi artacak.

Ayın Etkinlik Önerisi: Yatırımcı Sunumu#6-Geometry Venture Development 29 Ocak 2020

Geometri Melek Yatırım Ağı kurucusu Melih Efeoğlu önderliğinde başlatılan Yatırımların 3 haftalık hızlı değerlendirme sürecinin ardından gerçekleştiği ve girişimlerin ticarileşmesi ve ihracat yapması konusunda sermaye desteği, bilgi ve erişim gücüyle kısa süre içerisinde büyümesi hedeflenen sunum serisinin 6. ayağı 29 Ocak’ta! Etkinlik ücretsiz ve girişimciliğe ilgili her katılımcıya açık.
Bu ayın GlokalPack'i burada son buldu! Gelecek ay görüşmek üzere, hoşça kalın...

ODTÜ İşletme Topluluğu/Girişimcilik Komitesi 19/20

 Aleyna Hamzaçebi

Ali Abbas Eren

Bora Büke

Sude Turgut

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

70. Cannes Film Festivali Ödül Dosyası

70. Cannes Film Festivali Ödül Dosyası

Yeni Trend Bitcoin Sayesinde Zengin Olan 8 Kişi

Yeni Trend Bitcoin Sayesinde Zengin Olan 8 Kişi

0 Yorum

Yorum Yaz