Müzik-Film-Etkinlik Önerileri - GlokalPack #6: Mart
GlokalPack #6: Mart

ODTÜ İşletme Topluluğu Glokal Komitesi olarak aylık bültenimiz Glokal Pack ile karşınızdayız. Dolu dolu etkinliklerle bize hoş geldin diyen ilkbaharda öne çıkan şarkılar, kitaplar ve sanat eserleriyle bültenimizi zenginleştiriyoruz. Yazımızı Glokal Ekibi olarak en çok dinlediğimiz şarkıların bulunduğu playlisti çalarak dinlemenizi tavsiye ederiz!

GlokalPack Mart ayı Spotify playtlist'ini dinlemek için tıklayın.

Film Kataloğu

Vizyondan

•    Kızıl Serçe (2 Mart2018)
'Serçeler', güzelliklerini ve vücutlarını kullanarak hedeflerini istedikleri şekilde yönlendirmek üzere eğitilen, eğitimleri sonunda kişiliklerini yitirerek adeta makineye dönüşen özel ajanlardır. Yönetmenliğini Francis Lawrence'ın yaptığı filmde başrol Dominika Egorova'yı da Jennifer Lawrence canlandırıyor. Rusya ve Amerika arasında geçen bu aksiyon filminin sonunda çok şaşıracağınızı şimdiden söyleyelim!

kızıl serçe film konusu

Nostalji

•    Fargo (1996)
Borçları kabarmış bir sahtekar olan Jerry, karısını kaçırmak ve kayınpederinden fidye istemek üzere iki adam kiralar. Lakin hiçbir şey planlandığı gibi ilerlemeyecektir. Coen Kardeşler'e büyük şöhret kazandıran bu film aynı zamanda orijinal senaryo ve en iyi kadın oyuncu dallarında Oscar kazandı.

fargo film sahnesi

İstanbul Etkinlikleri Atlası

•    Notre Dame de Paris
Victor Hugo’nun ölümsüz aşk hikayesi Notre Dame'ın Kamburu'ndan uyarlanan Notre Dame De Paris müzikali orijinal dili Fransızca ile karşımızda. 21 performans için 9-25 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da yerinizi ayırmayı unutmayın!

notre dame de paris müzikali

•    Oscar and The Wolf
Belçikalı elektronik pop grubu Oscar and the Wolf geçtiğimiz cuma Volkswagen Arena'daydı. Biletleri kısa sürede biten konserin sahne şovları da hayranlarını etkiledi!

oscar and the wolf oscar grubu

Ankara Etkinlikleri Atlası

•    Women Power
Women Power'da; iş, kültür, sanat ve spor hayatından başarılı kadın liderler bir araya geliyor. “Kadın Gözünden Kadın” temalı bu etkinlikte konuşmacılar kendi hayat perspektiflerinden kadının toplumdaki yeri ve kendi başarıları gibi konuları ele alacak, deneyimlerini paylaşacaklar. Tuba Ünsal, Pelin Karahan, Dilan Çiçek Deniz ve Devrim Yakut gibi başarılı kadın oyuncuların yanında, NTV Ana Haber Spikeri Buket Aydın ve birçok büyük şirketin müdür düzeyindeki yöneticilerini ağırlayacak olan bu etkinlik ODTÜ'de düzenlenecek. Ücretsiz katılabileceğiniz Women Power 10 Mart'ta!

women power etkinliği

•    Glokal Start-Up Days
ODTÜ İşletme Topluluğu tarafından Bilkent Cyberpark iş birliği ile düzenlenen bir dijital girişimcilik yarışması olan Glokal Start-Up Days, en iyi girişimcilik fikirlerini iş fikrine dönüştürmek için Ankara ve İstanbul’da ofis imkanı sağlıyor, Amerika'da Silikon Vadisi'ne ofis ziyareti fırsatı sunuyor, Sabancı Üniversitesi’nde MBA bursu, KOSGEB sertifikalı eğitim ve çok daha fazla ödül kazandırıyor! Connected2me kurucusu, Vestel CEO'su ve Microsoft yöneticisi gibi prestijli jüri üyelerine sahip bu yarışma 24-25 Mart'ta Bilkent Cyberpark'ta düzenlenecek. Glokal Start-Up Days sizi "fikrinikapgel" hashtagi ile çağırıyor!

Son başvuru tarihi 11 Mart!

glokal start up days girişimcilik yarışması

Ayın Öne Çıkan Eseri

Bulut Kapısı (Fasulye)
Şikago'daki Milenyum Park'ta bulunan bu mimari eser birkaç yıl önce Sabancı Müzesi'nde büyük bir sergisi açılan Hint asıllı İngiliz heykeltraş Anish Kapoor’un en tanınmış eserlerinden birisi. Her ne kadar kendisine heykeltraş desek de bu mimarisinde traş etmek yerine birleştirmeyi uygun görmüş Kapoor. Asıl adı Bulut Kapısı olmasına rağmen halk şeklinden dolayı ona Fasulye ismiyle sesleniyor. 68 dev paslanmaz çelik plakadan oluşan fasulye, yaklaşık 100 tonluk ağırlığıyla, 24 milyon dolarlık maliyete patlamış.

bulut kapısı eseri

Biraz da Edebiyat

•    Gece Ana / Kurt Vonnegut / 1961
İkinci Dünya savaşında askerlik yapmış olan Vonnegut, romanı baş karakterin anlatımıyla yazmış; Campbell'dan dinliyoruz hikayesini. Doğuştan Amerikalı, Nazi olarak tanınan, kendisini "ulussuz" olarak niteleyen Campbell, Kudüs'teki bir cezaevinde anılarını yazıyor. Gardiyanlarından bahsediyor önce; sonra da kendi geçmişinden. Oyun yazarı, radyo programcısı, "tek eşli bir Casanova" savaşa sürükleniyor. Karısı Helga'yı çok seven Campbell, karısı ve kendisini "iki kişilik ulus" olarak niteliyor, karısının yokluğu için de şöyle diyor:
"Tek bir şeyin önemi vardı... İki kişilik ulus. Ve o ulus yok olduğunda, ben de bugün olduğum ve hep olacağım adama dönüştüm, ulussuz bir insan."

gece ana roman incelemesi

Ayın Albümü

•    Infinity/Oscar And The Wolf
2010 yılında kurulan başarılı grup, kısa sürede zirve yapan müzikal yolculuklarını sürdürmeye devam ederken, 2016 yılında European Border Breakers Awards’da Entity albümü ile kazandıkları ödül ile başarılarını tam anlamda bir kaz daha perçinlemişti. Özellikle ülkemizde ciddi bir kitleye sahip olan grubun You’re Mine parçası ise efsane olmuştu.
Geçtiğimiz aylarda yayınladıkları Infinity albümü ise, grubun ülkemizde gerçekleştirdiği sık konserlerle bu ara zirvede duruyor!

infinity albümü

Ayın İsmi

•    Gülse Birsel
Her dönem projelerini severek takip ettiğimiz, oyunculuğu ile herkesin beğenisini toplayan Gülse Birsel bu aylarda kariyerinin zirvesini yaşamakta diyebiliriz. Gişe rekorları kıran filmi Aile Arasında'nın ardından Jet Sosyete herkesi ekranlara kitledi. Aynı zamanda en prestijli ödüllerden sayılan GQ Men Of The Year'da Yılın Kadını ödülüne layık görüldü.

gülse birsel ödül

ODTÜ İşletme Topluluğu Glokal Komitesi 17/18

  • İrem Güler | ODTÜ İşletme
  • Su Aydoğdu | ODTÜ Uluslararası İlişkiler
  • Elvan Utkulu | ODTÜ İşletme
  • Numan Büyükköken | ODTÜ İnşaat Mühendisliği

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

Just Marketing 15 Başlıyor!

Just Marketing 15 Başlıyor!

ODTÜ Mezunu CEO'lar

ODTÜ Mezunu CEO'lar

0 Yorum

Yorum Yaz