GlokalPack #5: Şubat
GlokalPack #6: Şubat

Şubat ayı GlokalPack'ine hoş geldiniz !
Şubat 2020'de teknoloji ve girişimcilik dünyasında neler oldu, hangi gelişmeler yaşandı hep birlikte öğrenelim!

Ayın Start-up'ı: öğrenciyegelir.com

Ekim 2016’da kullanıcısıyla buluşan Startupın Eylül ayı itibariyle aylık 45 bini aşkın trafiği bulunuyor. Hüseyin Furkan Öztürk tarafından hayata sokulan girişim, öğrenci ve işverenleri buluşturan bir platformdur. Freelancer, full time veya part time stajyer veya iş arayışlarının giderildiği bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

Ayın Film Önerisi: The Founder

Çoğumuzun her gün gördüğü, binlerce şubesi olan McDonalds’ın gerçek kuruluş öyküsünü duymak ister misiniz? Californiya’da küçük bir dükkandan tüm dünyaya yayılan fast-food devinin bu dramatik kuruluş öyküsünü başrollerinde John Carroll, Michael Keaton oynadığı filmde bulabilirsiniz. Bir şirketin ürünlerini pazarlamada gerçek bir ilham kaynağı olacak bu filmi kesinlikle herkese öneriyoruz!

Ayın Mobil Uygulaması: Applock

Eğer siz de telefonunuzun gizliliğine çok önem veriyorsanız bu uygulama tam size göre. Applock ile telefonunuzdaki tüm uygulamaları ayrı ayrı kilitleyebilir aynı zamanda Applock uygulamasının içinde klasör açıp fotoğraf ve videolarınızı yükleyebilirsiniz. Çok kullanışlı olan uygulama Play Store'da en çok indirilenler arasında bulunuyor. 

Ayın Kitap Önerisi: İşte Pazarlama, Seth Godin

Bir pazarlama dehası olan Seth Godin bu kitabında yeni kurulan ve hali hazırda bir market payı olan şirketlere nasıl lider olabilecekleri konusunda tüyolar veriyor. Müşteriler, çözümler ve pazara yeni yaklaşımlar hakkında benzersiz bilgiler içeren bu kitabı kendini büyütmek isteyip bir marka haline gelmek isteyen tüm girişimcilere öneriyoruz.

Ayın Teknolojik Gelişmesi: Toplu Taşımada QR Kod Devri

İstanbul'da toplu taşımada kartlı sistemin yanında QR kod sistemi de olacak. İBB iştiraki BELBİM tarafından geliştirilen ve yakın zamanda duyurulacak olan sistemle birlikte İstanbullular akıllı telefonlarına tanımladıkları QR kod ile toplu taşımaya binebilecek. Mart 2020'de metrobüslerde denenmeye başlayacak olan sistemin çok kısa bir zamanda pek çok kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Uygulamanın mottosu ise 'indir, yükle, okut, geç'

Ayın Etkinlik Önerisi: Webrazzi E-Ticaret 2020 / 26 Şubat 2020

E-ticaretin konumu hem Türkiye'de hem de global çapta gittikçe yükseliyor. Alışveriş uygulamaları, lojistik, black friday, içerik pazarlaması, pazar yerleri, çok kanallı işletmeler gibi konuların tartışılacağı etkinlikte, sektörün önemli isimleri yer alacak. Aynı zamanda workshop salonlarında çeşitli eğitimler de bulunuyor!

26 Şubat günü Hilton İstanbul'da gerçekleşecek etkinliğe kesinlikle gitmenizi tavsiye ediyoruz!

BONUS: Liderlik ve Kariyer Zirvesi 2020

ODTÜ İşletme Topluluğu olarak bu sene 5.kez düzenlediğimiz Liderlik ve Kariyer Zirvesi 15-16 Şubat tarihlerinde JW Marriott Hotel'de gerçekleşti. Daimi sponsorumuz Yapı Kredi'nin oturumu ile başlayan etkinliğimizde katılımcılarımız tam 14 oturumda sektör liderleriyle tanışma ve onları dinleme fırsatı buldu. Tüm katılımcılarımıza ve konuşmacılarımıza bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz! Gelecek yıl görüşmek üzere!

Bu ayki Glokal Pack'in sonuna geldik, Mart ayı gelişmeleri için bizi takipte kalınız!
Sevgiler...

ODTÜ İşletme Topluluğu/Girişimcilik Komitesi 19/20

 Aleyna Hamzaçebi

Ali Abbas Eren

Bora Büke

Sude Turgut

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

İdealist ve Adanmış Bir Ömür: Türkan Saylan

İdealist ve Adanmış Bir Ömür: Türkan Saylan

SOSYAL MEDYANIN TARİHİ

SOSYAL MEDYANIN TARİHİ

0 Yorum

Yorum Yaz