Gökhan Türkmen - Röportaj
Gökhan Türkmen - Röportaj

1. Öğrenim hayatınızdan en çok özlediğiniz şey nedir?

Arkadaşlıkları özledim. O zamanda yaşanan arkadaşlıklar başka oluyor, her gün gördüğün insanlar sonuçta. O ortamı özlüyorum dersler çok özlediğim söylenemez. O yıllar güzeldi tabi ki her zaman her anın her yaşın ayrı bir zorluğu ayrı bir güzelliği oluyor, o zaman o günleri özleyeceğin aklına gelmiyor. Kötü geçirdiğin günleri bile şimdi özlüyorsun sonuçta.

2. Hayatınızda kişisel ya da müzik alanında bir idolünüz var mı?

Barış Manço ve Erkan Oğur hep saygı duyduğum sevdiğim dinlediğim isimler. Barış Manço her zaman sanatıyla kültürüyle yaşayışıyla her zaman örnek aldığım bir sanatçıdır, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi starlarından birisiydi benim için.

3. 18 yaşınızdaki halinize vereceğiniz bir tavsiye var mı?

Yola devam derdim herhalde.

4. Hayatınızda hiç başarısız bir girişiminiz var mı?

Her girdiğim işi başarıyla sonuçlandıramadım tabi ki ama müzik hayatımda istediğim her şeyi yaptığımı söyleyebilirim. Yapmaya da devam edeceğim. Müzik dışında zaten pek girişimim olmadı. Konservatuar denedim o olmadı, onu sayabiliriz sanırım.

5. Kariyerinizdeki dönüm noktası nedir?

Şarkımı internete koyduğum an olabilir. ‘Ara’ albümüm dönüm noktası olabilir, çünkü özel bir şeyler yapmaya başladığım işimi kanıtlamaya başladığım an benim için. Geçen yıl kurduğum şirket de olabilir ama dönüm noktasından çok öneli zamanlar bunlar benim için.

6. Pes etmeyi düşündüğünüzde sizi motive eden şey ne oldu?

Kötü bir konser ya da organizasyon sonrası bırakmayı düşüyorsunuz tabi, bir şeyler aktarmaya çalışıyorsunuz karşı tarafa ve anlaşılmadığınızda ben ne için yapıyorum bu işi yeter diyorsunuz. Ama bu yeter 3 saniye sürüyor. Yapabileceğim başka bir iş yok yani kendimi bununla motive ediyorum ama bu çaresizlik olarak değil bu iş için yaratıldığım işime aşık olduğum için motive olmak zor olmuyor. Her işin bir zorluğu var, müzisyenlik dışarıdan kolay gözükse de zorlukları var ve işimi sevdiğim için uğraşmak zor gelmiyor.

7. İçinde bulunmaktan en çok gurur duydunuz proje nedir?

‘Aşk Lazım’ tiyatral konser vermiştik, gelirini 18 yaşını doldurmamış ölüm tehlikesi bulunan hasta çocuklara bağışladık. O iş gerçekten güzeldi çok kısa sürede güzel bir oyun hazırlayıp güzel bir amaca hizmet ettik.

Dijan Teymur – Furkan Şaldır | ODTÜ Makine Mühendisliği

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

Röportaj: Ebru Kahraman

Röportaj: Ebru Kahraman

Unilever'de Çalışmak!

Unilever'de Çalışmak!

0 Yorum

Yorum Yaz