Hoş geldin PS5
Hoş Geldin PS5!
PlayStation yeni gözdesi PS5 için geri sayım başlamış durumda. Peki SONY’nin son teknoloji harikası ne
zaman piyasaya çıkacak? Fiyat performans olarak bu yazımızda
değerlendireceğiz.

 

   Hepimizin bildiği üzere SONY ileri düzey teknolojisi sayesinde oyun konsolu söz konusu olduğu zaman dünyanın en önde gelen firmalarından biri. Sony'nin bu kulvarda en iyi olmasının altında yatan sebep şüphesiz ki : TECRÜBE!

   Tarihler 9 Eylül 1995'i gösterdiği zaman SONY ilk oyun konsolunu oyunseverlerin huzuruna çıkardı. Bu tarihten sonraki süreçteyse yeni çıkan her konsol oyunseverler için yeni bir çağın başlangıcı gibiydi.

 

   Yaklaşık 6-7 yıldır hayatımızda olan PS4 yavaş yavaş misyonunu tamamlarken herkesin gözü kulağı SONY yönetimindeydi ve beklenen açıklama SONY CEO'su Kenichiro Yoshida'dan geldi. Financial Times'a verdiği röportajda "Geldiğimiz noktada söyleyebileceğim tek şey artık yeni jenerasyon bir konsola ihtiyaç duyduğumuz olacaktır." ifadesiyle oyunseverlerin yüreğine su serpti. PS5'in 2020 yılının sonbahar aylarında satışa sunulması bekleniyor!

 
Peki PS5 oyunseverlere ne vaat ediyor ve fiyatlandırması nasıl olacak?

  Ülkemizdeki dolar ve euro kuru sebebiyle PS5 ne yazık ki Türk oyunseverler için kolaylıkla alınabilecek bir oyun konsolu gibi durmuyor. Satışa çıkacağı dönemin kur değişimlerinden de etkileneceğini de dikkate alarak şu an için Türkiye'de 5000 Türk lirasından satışa sunulacağını söyleyebiliriz.

  PS5'in asıl ortaya çıkış amacı eski oyun konsollarının oyun teknolojisinin ilerlemesine engel olması olarak gösterildi. Çok kaliteli oyunların konsolların yetersizliği sebebiyle kalitesinden ödün vermesi PlayStation'ı yeni bir konsol geliştirmek üzere harekete geçirdi. Oyunseverlerin bildiği üzere son birkaç yıldır çoğu oyunun yüklenme süresi  uzadı ve oyun akışında donmalar ve yetersiz görsel efektler can sıkıcı hale gelmeye başladı.

Yeni nesil PS5 bu sorunların hepsini gidereceğe benziyor. 

PS5 ile YENİ BİR ÇAĞ OYUNSEVERLERİ BEKLİYOR!

 

 

 

 

 

 

PS5 ve oyun sektöründeki diğer gelişmeler için bizi takipte kalın!

Yiğit ÖZTÜRK-ODTÜ İşletme

 

Yazar

Yiğit Öztürk

ODTÜ
İşletme
2

İlgİlİ Yazılar

GlokalPack #1:Eylül

GlokalPack #1:Eylül

0 Yorum

Yorum Yaz