ODTÜ'yü ODTÜ Yapan 6 Özelliği
ODTÜ'yü ODTÜ Yapan 6 Özelliği

Bu zorlu tercih döneminde ODTÜ’ye bir de bizim gözümüzden bakın istedik! İşte ODTÜ’yü ODTÜ yapan 6 özelliği:

Akademik Başarı

Türkiye’de adından çok bahsedilen ve bilim alanında en iyilerinden olan ODTÜ, Top Universities websitesi üzerinden ulaşılabilen sıralamalarda, toplam 12 bilim alanında dünyanın “seçkin” üniversiteleri arasına girerek Türkiye’yi en fazla alanda temsil eden üniversite oldu. Ayrıca Times Higher Education’ın açıkladığı “Dünya Üniversiteler Sıralaması 2014 – 2015”te ODTÜ ilk 100 üniversite içine giren ilk ve tek Türk üniversitesidir.

ODTÜ'nün başarılı olmasının nedenleri

Kampüs

Sıcak ve samimi bir kampüs hayatına sahip olan ODTÜ ağaçlarla çevrili 76 milyon metrekarelik yerleşkesi ile adeta Ankara’nın yeşil yüzü. Eymir Gölü’nü de kapsayan ODTÜ kampüsü doğal güzelliklerinin yanı sıra kafe ve kantinleri ile öğrencilerine sosyal anlamda da birçok imkan sağlamaktadır. Kampüs içerisindeki birden çok marketten kuaföre, terziden ayakkabıcıya kadar var olan imkanlar, öğrencilerin kampüs dışına çıkmadan temel ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlar.

Stadyum

Elbette kampüsün vazgeçilmez noktası Devrim Stadyumu… Sporseverlerin uğrak noktası olmasının yanında, derslerden bunaldığınızda kendinizi çimlerine atıp rahatça arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz bir yer. Bahar ayları gelir gelmez, ister gündüz ister gece Devrim’e gittiğinizde size eşlik eden onlarca öğrenci ile karşılaşmanız olası.

Öğrenci Toplulukları

Biliyoruz ki bir öğrenci için topluluklar büyük bir önem taşıyor ve ODTÜ şüphesiz Türkiye’deki en aktif topluluklara ev sahipliği yapan okullardan biri. Okulumuzda ister bölümünüzle ilgili olsun ister hobi edinmek adına olsun katılabileceğiniz onlarca, birbirinden güzel topluluk var.

ODTÜ'nün farklı özellikleri

Bahar Şenliği

İlk olarak 1987 yılında düzenlenmiştir ve düzenlenen ilk üniversite şenliğidir. Panayırlar, stadyum konserleri, toplulukların gerçekleştirdiği tiyatro, sergi, dans gösterileri yanında paneller, söyleyişiler ve filmler ile günler boyu süren o kampüsün cıvıl cıvıl hali.. Gelenekselleşmiş ve efsaneleşmiş bu şenlik öğrencilerin mayıs ayını iple çekme sebebi.

Özgür Düşünce Ortamı

ODTÜ’yü ODTÜ yapan özelliklerden biri şüphesiz ki özgür düşünce ortamına sahip olmasıdır. ODTÜ’de herkes diğer görüşlere açık ve saygılıdır. Bu okulda özgür düşünür, özgürce ifade edebilirsiniz.

ODTÜ ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz “odtuyubizesor.com”a da göz atmanızı tavsiye ediyoruz!

Kaynak: 1 / 2 / 3

Berna Ceylin Ötkün | ODTÜ İşletme

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

CHEERS'32'ye Gitmek İçin 5 Harika Neden

CHEERS'32'ye Gitmek İçin 5 Harika Neden

ODTÜ Tiyatro Şenliği (Şenlik '15)

ODTÜ Tiyatro Şenliği (Şenlik '15)

0 Yorum

Yorum Yaz