Röportaj: Güray Gürsel
Röportaj: Güray Gürsel

1) Bir idolünüz var mı?

Bunu hep düşünüşümdür aslında. Yani, belli bir idolüm yok. Küçükken de yoktu. Çok saçma bir dönemim var benim. Müzik, solistlik, ortaokul, lise, çok metalci olduğum zamanlar… Belki bir grubun solistine benzemeyi, büyüyünce öyle birisi olmayı istemişimdir. Ama asla benim idolüm şudur dediğim birisi yok ve arada sırada bunun sıkıntısını da çekiyorum aslında. Çünkü böyle hani yokuş aşağı kaptırmış gibisin. Ucunda bir şey olmadığını düşünüyorum. O bana biraz sıkıntı yaratıyor.

2) Bir dönem müzik hayatınız da olmuş. O durum nasıl gelişti?

Benim o olayım da çok garip. Evde bir arkadaş gitarını unuttu. Ben bunu çalabilir miyim falan diye merak edip çalmaya başladım. Sonra bir gruptan bir gitarcıyı kovdular. Sen çalar mısın dediler, ben öyle çıktım ve olay ilerledi. Ondan sonra o kadar yoğun çalıştım ki şöyle bir müzik yapmak istiyorum gibi bir şeyim de olmadı. Ben direk olayı şimdinin bakkal dediğimiz deyimine vurdum ve gidip pop gruplarına gitar çalmaya başladım, çalıp söylemeye de başladım. Daha sonra o olay tamamen bitti.

güray gürsel tavsiye

3) 18 yaşınızdaki halinize ne tavsiye edersiniz?

18 yaşımdan şu ana kadar olan hayatımı seviyorum, bir sıkıntım yok. Tek tavsiyem… Belki matematik bölümü dışında bir bölüme yönlendirirdim kendimi. Çünkü sırf matematiği seviyorum diye o bölüme gittim ve oradaki akademik durum beni çok gerdi. Belki iletişim falan okusaydım, o tarafa yönlenseydim daha mantıklı olabilirdi.

4) En başarısız girişiminiz nedir?

Bence oyunculuk girişimimdi. Gerçekten çok yeteneksizdim. “Nefes: Vatan Sağolsun” filminde bir oyunculuk geçmişim d oldu benim. O kırk askerden biriydim. En sonda daha çok rolüm var, çaycı askerdim. Oyunculuk bence hiç bana göre bir şey değil. Zaten isteyerek girdiğim bir şey değildi. Levent Semerci sen de oyna dedi ve olaylar öyle gelişti.

güray gürsel hayat tecrübeleri

5) Kariyerinizdeki dönüm noktanız nedir?

Kariyerimde birçok dönüm noktası var benim. Mesela ben müzisyenliği bıraktıktan sonra Gökova-Akyaka’da yaşıyordum. Ailem oraya gitmişti ve ben gittim beş yıl Akyaka’da yaşadım. Köpeğim vardı. Bayağı şort, tişört, parmak arası terlik ve köpeğimle gezen bir tip olmuştum. Bir arkadaşım geldi ve dedi ki: “Sen burada delireceksin, seni tatile İstanbul’a götürüyorum.” Ben İstanbul’a tatile geldim, dönüşte treni kaçırdım. Uçağa binemediğim için trenle Denizli’ye kadar gidip oradan geçecektim. O gün dedim ki ertesi gün gideyim ve Levent Semerci ile tanıştım. İstanbul’da kaldım, o bana iş teklifi etti. Yoksa ben bayağı hani Akyaka’da yaşayan ve orda devam eden birisi olabilirdim gerçekten.

6) O zaman tamamen tesadüfen oldu?

Evet, benim hayatımda çok tesadüf vardır.

güray gürsel proje

7) Pes etmeyi düşündüğünüzde sizi ne motive eder?

Benim hayatımda hiç pişmanlık yok. Hayatta hiçbir şeyden pişman olmadığım için o pes etme durumunu da yaşamıyorum. Çünkü hep biriktirdim. Şu andaki işim kötü giderse sesçiliğe devam ederim. Bir süre Nefes filminde oyunculuğun yanında sesçilik de yaptım ve o işi iyi de yapıyorum. Ben genelde umutlu bir adamımdır. Maç izlerken de takımım yenikken hep “Gol atacağız!” diye düşündüm. Hani iki insan vardır: Birisi gol atacağız diye durur birisi de hayatta atamayız der ya ben işte hep gol atacağını düşünen adam oldum hayatımda. O yüzden hiç öyle bir durumum yok yani.

8) İçinde bulunmaktan en çok gurur duyduğunuz proje nedir?

Galiba “Nefes: Vatan Sağolsun” idi. Benim hayatımda yaptığım işlerin hiçbirisi aile yansımamıştır. Evet, müzisyenlik yaptım, otel işlettim falan filan. Ama ilk kez annem ve babam Nefes’in sonunda benim ismimi gördüklerinde çok mutlu baktılar. “Evet, artık bir şey başardın.” der gibi baktılar. O yüzden Nefes benim için ilk ve en önemli kırılma noktalarından biridir.

güray gürsel

Eslem ŞEN | ODTÜ İşletme

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

Röportaj: Ebru Kahraman

Röportaj: Ebru Kahraman

TeaTalk with Henkel

TeaTalk with Henkel

0 Yorum

Yorum Yaz