Spotify Yeni Servisiyle Bizi Hangi Can Sıkıcı Durumdan Kurtarıyor ?
Spotify Yolculuklardaki Şarkı Seçme Zorluğunu Ortadan Kaldırıyor

Spotify kullanıcıların yerine şarkı seçimlerine uygun seyahat playlistleri oluşturacak.

Spotify`ın yeni servisi Soundtrack Your Ride kullanıcılarını seyahat esnasındaki şarkı seçiminden ve bununla uğraşılırken kaybedilen vakitten kurtarıyor. Servis, oluşturduğu playlisti 2 temele dayandırıyor; seçtiğiniz rotanın uzunluğu ve servisi kullanmadan önce cevapladığınız minik test.

Spotify, seçtiğiniz rotanın uzunluğunun hesaplanması için sizden öncelikle seyahatinizin başlangıç ve bitiş lokasyonlarını istiyor. Ardından belirlenen rota üzerinden ihtiyacınız olan playlistin süresini belirliyor. Bunun için Spotify Google Haritalar ile ortaklık yapmış.

spotify, müzik

Kişisel playlistiniz oluşması için hangi soruları yanıtlamanız gerekiyor ?

Playlistin oluşması için çözmeniz gereken test 5 sorudan oluşuyor. Öncelikle size yolculukla sırasında yanınızda kimler olduğu soruluyor. Sonrasında ise sistem sizden sürüş stilinizin seçmenizi istiyor. Kalan kısımda müzik seçiminiz hakkında fikir sahibi olunabilecek sorular bulunuyor.

Testin 3.sorusuna geldiğinizde hoşlandığınız müzik türü cevaplamanız gerekiyor. Ardından 4.soruda seyahat ederken dinlemek isteyeceğiniz tek şarkıyı yanıtlıyorsunuz.

Dördüncü soruda yalnızca 6 cevap hakkınız bulunuyor. Seçebileceğiniz şarkılar:

Quenn-Bohemian Rhapsody / Jonas Brothers-Sucker / Jason Derulo-Ridin` Solo / Vanessa Carlton-A Thousand Miles / Rascal Flatt-Life is a Highway / Sam Hunt-Body Like a Back Road

The Verge editörleri servisi denemek adına gidecekleri rotanın Los Angeles-New York arasında olduğunu söyleyemişler ve sonuç olarak onlar için oluşturulan playlist 40 saat 51 dakika sürecek şekilde derlenmiş. Oluşturulan playlist 556 şarkı içeriyor.

spotify, müzik

Servisin şimdilik sadece Amerika`da çalıştığını ve en yakın zamanda Türkiye`de başlamasını dört gözle beklediğimizi belirtelim.

 

 

 

 

 

 

Yazar

Dilay Karataş

Orta Doğu Teknik Üniversitesi
İşletme
Hazırlık

İlgİlİ Yazılar

Glokal Pack #7: KARANTİNA

Glokal Pack #7: KARANTİNA

Otomotiv Endüstrisinde Çevrecilik

Otomotiv Endüstrisinde Çevrecilik

0 Yorum

Yorum Yaz