Tabağınızdaki Yemeği Unutturacak 9 Restoran
Tabağınızdaki Yemeği Unutturacak 9 Restoran

Dünya’ da elbette çok fazla doğa harikası ve lezzetli yemek vardır. Fakat ben sizlere ömrünüz boyunca en az birini görmeden ölmek istemeyeceğiniz 9 restorandan bahsetmek istiyorum. Alışkın olduğumuzun çok dışında, dekorasyon olarak doğayı kullanan bu restoranlar kusursuz sunumlarıyla da misafirlerini büyülüyor.

Grotta Palazzese - Bari, İtalya: Önceleri resepsiyon ve toplantıların düzenlendiği bu muhteşem yer şimdilerde İtalyan Mutfağı'nın sergilendiği eşsiz manzaralı bir restoran.

Ngorongoro Crater Lodge - Ngorongoro, Tanzanya: Tanzanya Ngorongoro krateri kenarında eşsiz bir noktada otel ve restoran… Eğer dürbününüz varsa vahşi yaşamı gözlemlemeniz de mümkün.

Ngorongoro Crater Lodge Manzara

Delaire Graff Restaurant - Stellenbosch, Güney Afrika: Egzotik Afrika mutfağı ve şarabın tadını çıkarabileceğiniz yerel işletmelerden sadece biri.

Delaire Graff Restaurant Güney Afrika

Skyline Restaurant - Queenstown, Yeni Zelanda: Rafting tutkunları ve diğer doğa sporlarının merkezi haline gelen Queenstown ve unutulmaz manzaralı bir restoran…

Skyline Restaurant Yeni Zelanda

The Samaya Villas Bali - Bali, Endonezya: İnanılmaz güzel gün batımı ve muhteşem plajları ile ünlü Bali ve dünyanın en iyi mutfaklarından en kaliteli yemekler…

The Samaya Villas Bali

The Sierra Mar Restaurant - Kaliforniya, ABD: San Francisco yakınlarındaki bir doğa restoranı... Burada okyanus üzerinde muhteşem gün batımına hayran bir halde nefis yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

The Sierra Mar Restaurant Amerika

Ali Barbour’s Cave Restaurant - Diani Sahili, Kenya: Eğer bir gün Kenya’ya giderseniz mutlaka ziyaret etmek isteyeceğiniz bir yer. Açık çatılı bir mağarada bulunan bu restoran el fenerleri ile geleneksel Afrika tarzında dekore edilmiş.

Ali Barbour's Cave Restaurant

Ithaa Undersea Restaurant - Maldivler: 5 metre derinlikte ve sadece 14 misafir kapasiteli bir sualtı restoranı. Burada yerel Avrupa mutfağını deneyebilirsiniz.

Ithaa Undersea Restaurant

Restaurant Le Panoramic - Chamonix, Fransa: Fransız Alpleri'nde deniz seviyesinden 3.000 metre üzerinde bir dağ. Şefler sizin için özel yerel öğle yemekleri hazırlıyor.

Restaurant Le Panoramic

Serap BOZOĞLU- ODTÜ Gıda Mühendisliği

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

Yapay Zekaların Yükselişi - Ex Machina (2015)

Yapay Zekaların Yükselişi - Ex Machina (2015)

2015'te En Çok Okunan 10 Glokalweb İçeriği!

2015'te En Çok Okunan 10 Glokalweb İçeriği!

0 Yorum

Yorum Yaz