Uzun Aradan Sonra Tekrar Görüşmek - This is Where I Leave You (2014)
Uzun Aradan Sonra Tekrar Görüşmek - This is Where I Leave You (2014)

Babaları öldükten sonra evi yıllar önce terk etmiş dört çocuk, babalarının vasiyeti üzerine bir araya gelerek bir hafta boyunca aynı evde zaman geçirmek zorunda kalırlar. Birbirleriyle anlaşamadıkları halde onları kontrol eden bir büyük vardır: Anneleri.

Annelerinin de isteği, çocuklarını bir araya getirip eskisi gibi vakit geçirmek ve çocukların kaynaşmasını dilemek. Tahmin edileceği gibi zaman geçtikçe öyle olur, birbirlerinden farklı olan bu dört evlat zamanla birbirlerine ne kadar ihtiyaç duyduklarını anlarlar, anlaşmazlıklara rağmen. The Breakfast Club’ta da öyle değil miydi? Film, başında rahatsız edici bir olay yaşayan Judd karakterinin gözünden anlatılıyor. Judd hayatı boyunca risk almamış, hep planlı yaşamış, olgun biridir. Hem filmin başında yaşadığı olay hem de babasının ölümü onu etkilemiştir, dahası, geçirmek zorunda kaldığı o yedi günde hayatında sıra dışı işler yapmaya karar vermiştir. Jonathan Tropper’ın romanından uyarlanan bu yapımın senaristliğini de Jonathan Tropper yapmış, yönetmenlik görevini ise Shawn Levy üstlenmiştir.

Çoğu zaman basit diyalogların esiri olsa da filmin müzikleri verilmek istenilen duyguyu hissettiriyor ve filmin gidişatını dinamik tutuyor. Aslında gidişatın sıkıcı olduğunu söylemek doğru olmaz ancak cinselliğin güldürü ögesi olarak fazla kullanılması biraz gereksize kaçtığı için zaman zaman sıkabiliyor. İyi vakit geçirmek için tercih edilebilir bir film. Hem eğlendiriyor hem de ailesinden uzaktan yaşayan, onları çok nadir ziyaret eden kişiler de düşündürüyor.

Eleştirmenin Puanı: 7.0 / 10

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

Gönüllü Çalışma Kampları (Zayeçar, Sırbistan)

Gönüllü Çalışma Kampları (Zayeçar, Sırbistan)

Yurt Dışına Ucuza Seyahat Etmenin 7 Yolu

Yurt Dışına Ucuza Seyahat Etmenin 7 Yolu

Güzelliği Bilinmezliğinde Saklı Olan Şehir: Niş

Güzelliği Bilinmezliğinde Saklı Olan Şehir: Niş

0 Yorum

Yorum Yaz