Yeni Trend Bitcoin Sayesinde Zengin Olan 8 Kişi
Yeni Trend Bitcoin Sayesinde Zengin Olan 8 Kişi

2008 yılında Satoshi Nakamoto kod adını kullanan bir geliştirici tarafından kurulan Bitcoin, aradan geçen zaman içinde çok popüler olmaya başladı. Günümüzde de pek çok alışveriş sitesi ödeme aracı olarak Bitcoin'i kabul eder hale geldi. Nihayetinde bir de bu kripto paranın zenginleştirdiği insanlar oluştu.

İşte Bitcoin zenginleri:

Kristoffer Koch
Norveçli bir öğrenci olan Kristoffer Koch, 2009 yılında 27 dolarlık yatırım yaparak 5.000 Bitcoin satın aldı. Bitcoin popüler olmaya başladıktan sonra yatırımını hatırlayan Koch bitcoin hesabının şifresini hatırlamakta zorlansa da büyük miktarda para onu bekliyordu.

bitcoin zenginleri

Charlie Shrem
26 yaşında ve Bitcoin sayesinde milyoner. Amerika’daki ilk Bitcoin kabul eden müesseselerden biri olan Evr’in ortağı ve Bitcoin alım satım platformu BitInstant’ın kurucusu. Yaklaşık 45 milyon dolarlık bir serveti var.

Charlie Shrem

Cameron ve Tylor Winklevoss
Winklevoss kardeşler, Facebook’un asıl kurucusu olduklarını iddia ediyorlar. Var olan bütün Bitcoinlerin %1 ’ine sahipler. Bitcoin'in Facebook’tan daha büyük olacağını düşünen kardeşlerin yaklaşık 400 milyon dolarlık serveti var.

Cameron ve Tylor Winklevoss bitcoin zengileri

Mark Karpeles
İlk ve bir zamanların en büyük Bitcoin borsası olan MT.GOX’un kurucusudur. 500 milyon dolar serveti olduğu tahmin ediliyor. Karpeles’in o güne kadar yanında olan şansı 2015 yılında polis tarafından tutuklanmasıyla son bulmuş gibi görünüyor.

Mark Karpeles

Eric Voorhees
Bitcoin ile çalışan ilk kumar sitesinin kurucusu. Birçok projeye daha imzasını atan Eric Voorhees daha sonra bu girişimini yine 11,5 milyon dolar tutarında olan 126.315 Bitcoin karşılığında sattı.

Eric Voorhees

Mike Caldwell
Altın ve gümüşten bastığı Casascius Coins ile Bitcoinleri ilk kez fiziksel anlamda paraya dönüştürdü. Yaptığı çalışmalar sayesinde dünyanın en önemli Bitcoin zenginleri arasında yer alıyor.

Mike Caldwell

Ben Lawsky
BitLicense düzenlemelerinin başında bulunan Ben, New York Finansal Hizmetler Departmanı’nı Bitcoin yüzü olarak tanınıyor ve dünyanın en önemli Bitcoin zenginlerinden birisidir.

Ben Lawsky bitcoin yatırımcısı

Tony Gallippi ve Stephan Pair
Birçok internet platformunda da kullanılan Bitcoin ile ödeme sistemi olan BitPay’in kurucuları. Bu girişim onları Bitcoin ile zengin olmuş kişiler arasına soktu.

Bitpay kurucuları Tony Gallippi ve Stephan Pair

Muhammed Kotan | ODTÜ İşletme

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

0 Yorum

Yorum Yaz