Yeniliğin Öncüsü Apple Değil Tesla Olacak!
Yeniliğin Öncüsü Apple Değil Tesla Olacak!

Apple’ın yaşayan efsanesi Steve Wozniak, teknoloji gündemine dair bazı açıklamalarda bulundu. Cupertino merkezli şirketin ortak kurucusu, geleceğin en büyük teknolojisini Apple’dan beklemediğini belirtti.

Wozniak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Teknoloji gerçekten çok güzel birşey. İnsanların hayatını değiştirebiliyor. Bence şu anda dünyayı değiştiren şirketleri görmek istiyorsak Apple, Facebook, Google, Microsoft ve Tesla’ya bakmamız gerekiyor. Özellikle Elon Musk ve Tesla’dan çok umutluyum. Bence geleceği şekillendirecek olan teknoloji Musk ve Tesla’dan gelebilir.” dedi.

Apple’ın büyüklüğü ve yaşı düşünüldüğünde dezavantaja sahip olduğunu belirten Wozniak, teknoloji dünyasında dünyayı değiştirenlerin gençler olduğunu söylüyor. Apple, Microsoft, Google, Facebook, Tesla gibi birçok firma kişilerin ve firmaların genç olduğu zamanlarda bir fikir ile kurulmuş ve zamanla dünya devi haline gelmiş firmalar oldular. Firmalar büyüdükten sonra ise sorumlulukları arttı ve herkes başarılı olduğu alanlarda risk almadan yürümeye devam ettiler.

geleceğin teknolojisi tesla

Bloomberg Kanada ile yaptığı bir röportajda Woz, Elon Musk'ın kimsenin düşünmediği fikirlerin arkasında olacağına inandığını açıkladı. "Bence Tesla olabilecek en doğru yolda ilerliyor. Şirket, çok riskli projelerde inanılmaz gayret gösterdi."

"Google, Facebook, Apple, Microsoft ve Tesla gibi dünyayı değiştiren şirketlere baktığımız zaman, bunların gençler tarafından kurulduğunu fark ederiz. Bu şirketler büyük işletmelerden doğmadı." diyerek sözünü tamamladı.

Su Aydoğdu | ODTÜ Uluslararası İlişkiler

Yazar

ODTÜ İşletme Topluluğu

ODTÜ
İşletme

İlgİlİ Yazılar

0 Yorum

Yorum Yaz